O nas

4aviation – jesteśmy Polską firmą z bogatym doświadczeniem oraz wiedzą w zakresie pilotażu i lotów wiatrakowcami. Zajmujemy się organizacją szkoleń na pilotów wiatrakowców, serwisem sprzętu lotniczego, dystrybucją sprzętu światowej marki AutoGyro GmbH oraz produkcją nowoczesnych urządzeń awioniki lotniczej.

Mariusz Stępień 

Członek Zarządu, CEO

Z wykształcenia ekonomista z zamiłowania pilot. Posiada licencje pilota wiatrakowca od dwóch lat. W tym okresie nabrał wielkiego doświadczenia z tym sprzętem. Wylatał ok 400 godzin na wiatrakowcu Cavalon marki AutoGyro. Jest pasjonatem i miłośnikiem lotnictwa. Poza lotnictwem w życiu zawodowym od ponad 30 lat jako manager i współwłaściciel zarządza spółkami z branży medycznej. Realizacja zawodowa w firmie lotniczej stała się połączeniem pasji i życia zawodowego.

 • Pilot wiatrakowcowy z uprawnieniami:
  Nr świadectwa kwalifikacji: PL.54013.UAGP

Grzegorz Wysocki

Członek Zarządu, CEO

Z wykształcenia elektronik – konstruktor, pasję do tworzenia nowych ciekawych pomysłów przetwarza w funkcjonalne urządzenia. Krótkofalowiec (SP9SDZ) od wielu lat wspiera swoimi pomysłami także tą dziedzinę. Szczególnie poświęca się automatyce/telemetrii oraz monitorowaniu pojazdów. W roku 1992 wielką jego pasją stało się lotnictwo. Wtedy właśnie pierwszy raz samodzielnie wzbił się w powietrze szybowcem. Dziś to jeden z najbardziej doświadczonych pilotów wiatrakowców w Polsce. Ponad 4500 godzin ogólnego nalotu na różnych statkach powietrznych. Nie leciał balonem – mówi, że trzeba mieć marzenia i powoli je spełniać. 

 • Pilot – instruktor wiatrakowcowy z uprawnieniami: INS UAGP.
  Nr świadectwa kwalifikacji  PL.13147.UAGP
 • Mechanik lotniczy z uprawnieniami MM. TM(A) oraz TM(AG).
  Nr świadectwa kwalifikacji PL.13147.MM 
 • Pilot paralotniowy

Grzegorz od wielu lat zajmuje się propagowaniem bezpiecznego nieba. Rozpoczynał karierę lotniczą od szybowców, następnie nabierał doświadczenia w paralotniarstwie. Brał czynny udział w wielu zawodach paralotniowych o randze krajowej i międzynarodowej a także zawodach mikrolotowych i konkursach lotniczych. Od dawna zauważał, że podczas takich imprez poważnym problemem było identyfikowanie i lokalizacja statków powietrznych biorących udział w konkurencjach oraz takich, które z różnych przyczyn nie kończyły zawodów. Postanowił wypełnić tę lukę. Skonstruował nadajniki oparte o technologię przesyłania danych przez sieć GPRS.

Mariusz Smela

Członek Zarządu, CFO

Menedżer, ekonomista, ekspert ds. finansowych. Doświadczenie w zarządzaniu grupami kapitałowymi

Paweł Wysocki

Maintenance Manager

Z zawodu technik – mechanik lotniczy. Obecnie także student Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka, certyfikowany mechanik sprzętu AutoGyro GmbH Niemcy, pilot wiatrakowcowy z świadectwem kwalifikacji. Wiatrakowce i ich tajemnice to jego specjalność.
Wiąże całą swoją przyszłość zawodową z lotnictwem.

 • Pilot wiatrakowcowy z uprawnieniami:
  Nr świadectwa kwaifikacji: PL.54014.UAGP
 • Mechanik lotniczy z uprawnieniami MM. TM(A) oraz TM(AG).
  Nr świadectwa kwalifikacji PL.54014.MM